Kuidas valida endale ehituspartnerit?

Kuidas valida endale ehituspartnerit?

Ei ole ilmselt ettevõtet, kes oma äritegevuses ei puutuks kokku ehitusega, olgu tegemist pisema renoveerimistöö või suurema ehitusobjekti rekonstrueerimisega. Sõltumata olukorrast võib ehituspartneri valimine olla keeruline ja ettearvamatu tulemusega protsess. Sellegipoolest, järgides kindlaid nüansse, võib sobiva partneri leidmine minna ladusamalt.

Tehes koostööd mitmete partneritega, kogedes õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, oleme tähele pannud detaile, mis võivad ettevõtte kohta väärtusliku infot anda.

Pädevus

Isiklik kontakt – Miski ei anna teile rohkem infot ettevõtte kohta, kui vahetu kontakt organisatsiooni juhiga. Küsitledes ja kuulates ettevõtte esindajat tutvustamas just teie jaoks vajaliku teemat või organisatsiooni kogemusi antud vallas, võib olla tugev esimene samm usaldusväärse partneri leidmisel.

Referentsid – Referentsidesse tuleb suhtuda kindlasti kerge eelarvamusega, kuna neid saab alati läbi sõprade, tuttavate või halvimatel juhtudel isegi välja mõeldes. Parim lahendus on valida enda objektiga sarnasemad tööd ja lasta ettevõtte juhil neid põhjalikumalt presenteerida, sest siis on juba võõraste sulgedega ehtimine oluliselt keerulisem.

Ettevõtte käive – Käive näitab turu usaldust ettevõtte vastu, mis on hea indikatsioon sellest, et tegemist on usaldusväärse ja jätkusuutliku organisatsiooniga. Kindlasti ei räägi see kogu ettevõtte lugu, küll aga annab väga hea esmase tunnetuse firma mastaabist ja kogemustepagasist.

Töötajate arv – Andmebaasidest on väga kerge leida infot ettevõtte töötajate arvu kohta. Kui ettevõttel on töötajaid 1-4 võib eeldada, et neil ei ole oma palgal spetsialiste mis võib suure käibega ehitusettevõtte puhul olla ohtlik märk.

Personaalne lähenemine ja paindlikus

Kindlasti on paindlikumad väiksemad ja keskmise suurusega ehitusettevõtted, kes hindavad üksikut klienti rohkem. Ei ole raske järeldada, et ettevõtte kellel on kümneid või isegi sadu kliente ei saa kulutada palju aega keskendudes ühele kliendile. Tellija jaoks on tähtsaim, et ehitusfirma hindaks tellijat ja leiaks just temale sobivaimad lahendused kliendi hoidmiseks.

Usaldusväärsus

Tänapäeval on selle kontrollimiseks olemas erinevaid andmebaase ja see ongi kõige õigem lähenemine. Tasub vaadata kaua on ettevõttel töötajate arv sarnane püsinud. On selge, et eelmise majandussurutise ajal toimus turul palju muutusi, mille tulemusena kadus palju ettevõtteid. Seetõttu võiks olla ettevõtte vanus minimaalselt 5-7 aastat mille jooksul on saavutatud stabiilne käive.

Majandustegevuse luba

Kindlasti tuleb jälgida, et ettevõttel on olemas MTR-i registreering, mis annab ettevõttele loa ehitustegevuseks.

Kontrollida saab seda siit:
https://mtr.mkm.ee

Kui Teie pole veel endale sobivat partnerit leidnud, siis võtke meiega ühendust ning äkki saame Teile abiks olla.

MTR nr: EEH009399 – ehitamine | © Copyright 2018 NC Partnerid

Küsige pakkumist ja saate 5% soodustust!

Vastame teile esimesel võimalusel.