Korterid Tallinnas

Korterid Tallinnas

Olen viimasel ajal kokku puutunud mitmete värskelt valminud korteritega. Konkreetsemalt rääkides, siis üks nendest oli Tallinnas väga populaarse kortermajade ehitusfirma objekt, teine aga oli hoopis vanalinnas tuntud eksklusiiv arendusprojekt. See mida nägin nendel objektidel võttis mind sõnatuks. Maalritööde kvaliteet on 250000.- eurot maksvates korterites alla igasugust arvestust. Siinkohal toon välja maalritööd puudutavad suuremad probleemid, mida nägin Vanalinnas eksklusiivkorterit vaadeldes:

Pistikute- ja lülititepealseid ei ole värvmise ajaks ära võetud ja seetõttu on pistiku ja lüliti ääres valged krundi jäljed näha, seda eriti tumeda värvi puhul.
lülitid
Kohad, kus on näha, et hiljem tuleb ideaalvalgus seinale, ei ole pandud rõhku aluspinna korrektsele valmistamisele ja sellepärast on sein jäänud väga erineva struktuuriga.
valgustus
Liistude pealt ja seinte nurgast on akrüülimised tehtud lohakalt.
põrandaliistud
Värvi alt hakkavad mitmes kohas silma tükid, augud, parandused jne.
värviauk värviparandus
Kui tegime värvimistöid antud korteris, kasutades teipi mida juba aastaid oleme kasutanud, tuleb seintes olev värv teibiga kaasa. Lähemal uurimisel tundus, et värvi all ei ole kasutatud krunti.
värvimistööd
Olen veendunud, et üldiselt on Eesti korteriturul hästi renoveeritud uued korterid ja uusehitised konstruktsioonilt ka vägagi vastupidavad, aga tugev trend on see, et sisetöödel enesekriitika puudub. Ma ei oleks arvanud, et Eestis, kus ehitussektoris valitseb suhteliselt tugev konkurents, võib näha sellist kvaliteedi ikaldust. Esimene mõte on, et kes neid töid kontrollib ning vastu võtab? Suure tõenäosusega tuleb probleem välja ahela tipust ning samamoodi ka põhjast. Ehk siis arendaja surve on siseviimistlustööde hinnad madalale lüüa ning kliendi huvi on saada korter võimalikult odavalt.

Enamasti keskteed ei leita ning arendaja proovib kärpida sealt kust võimalik nii, et klient ei saa arugi, kuni kahe aasta möödudes on need vead välja löönud. Probleemid hakkavad sellest, et arendaja seab eelarves püsimiseks väga kitsad tähtajad ning summad. Kindlasti teine võrdväärne probleem on pädevate ehitusfirmade puudus. Ei ole ka arendajal aega kolm korda töid üle teha, kui õiget firmat tegema ei ole leitud. Sellest piisab, et pall veerema panna ning lõpptulemusena kannatab uue korteri ostja.

Ostjaid on erinevaid ja usun, et enamus kvaliteedile suurt tähelepanu ei osuta, aga mõtlen siiski, et miks? Kui ostad korteri endale koduks, siis tahad ju ikka parimat. Ma usun, et kellelgi ei ole mugav kui sisse kolides hakkavad seinad sõna otseses mõttes pragunema ja kooruma. Kui aga üürid oma kalli Vanalinna korteri välja mõnele diplomaadile, siis palutakse üldse maalritööd üle teha. Nii, et minu arvates peaks ostja siiski neid probleeme teadvustama ja müüjale ette heitma, sest täpselt see kommentaar suunab ka arendajat korrektsemale teele.

Tänasel päeval, kus uute korterite ruutmeetri hinnad on väga kõrged on siseviimistlus ruutmeetri hind nii väike osa kogu eelarvest, et arendajale ei saa kvaliteedi parandamine kliendi survel kindlasti üle jõu käia.

Arvan, et inimene, kes täna korterit soetab, peaks rohkem endale teadvustama ehituslike nüansse või enne ostmist või tööde vastuvõtmist konsulteerima inimestega kellel on sellealased pädevad teadmised. See aitaks kaasa ka firmade töökvaliteedi parandamisele.

Meie pakume samuti ostu konsultatsiooni 30.-eur/tund.

Kahe erineva korteri vaatlemisel leidsin mitmeid konstruktiivseid anomaaliaid, mida ei kujutaks ette eales ehitamas oma kliendile. Nägin, milline ei tohiks olla üks vannitoa remont. Sellest ja muudest nõuannetest, mida korteri ostmisel tähele tasuks panna lähemalt juba järgmises blogis.

Lugupidmaisega,
Martin Saar

MTR nr: EEH009399 – ehitamine | © Copyright 2018 NC Partnerid

Küsige pakkumist ja saate 5% soodustust!

Vastame teile esimesel võimalusel.