Uued korterid Tallinnas ja nende kvaliteet
Eelmise postituse jätkuks soovingi siinkohal välja tuua mitmeid nõuanded mida jälgida uue elamispinna soetamisel. Kuna tegeleme väikesel määral ka korterite ost-ehitus-müük projektidega, siis oleme üritanud väga põhjalikult läbi mõelda, et mis oleks kliendile vajalikud aspektid korteri ehitusel ja vana renoveerimine peaks siiski vastama paremale kvaliteedile kui on tänased uued korterid.
Uued korterid
1. Betoonpõrandad
On selge, et kui näiteks koridori ja kööki teha tavalised puitpõrandad ja paigaldada parkett, siis see ei ole jätkusuutlik. Köögis maha pillatud asjad, rasvad, rikki läinud külmkapp ja muud väiksemad veeõnnetused jätavad puitpõrandasse oma jälje, seetõttu arvan, et oluline on paigaldada kööki keraamiline või looduslik plaat. Loodusliku plaadi puhul tuleb tähele panna, et osad plaadid nõuavad järjekindlat hooldamist, näiteks graniidist plaat on tihti hooldust vajav. Keraamilise plaadi puhul on probleem materjali tugevuses, kui lihahaamri maha pillate võib tagajärg kalliks maksma minna.
Koridoris on puitpõranda vaenlased soolad, kontsakingad, jalanõud, millele on jäänud kivitükid talla külge jne. Kõik need iga inimese argipäevaga kaasas käivad olukorrad rikuvad teie puitpõranda mõne aastaga. Kasutades selle asemel betoonpõrandaid ei ole selliste probleemidega vaja teil kunagi kokku puutuda. Betoonpõranda ehitus on küll märksa kallim, aga pikas plaanis on see investeering kindlasti tasuv. Uued korterid on tihtipeale lahendatud selliselt, et kõik põrandad on puidust tingitult hinnavahest.
Tihti inimesed ka arvavad, et betoonpõrand on liiga külm, siis siinkohal on mitmeid nüansse mis aitavad seda vältida. Esmalt tuleks paigaldada soojustus betoonpõranda alla ja mitte valada põrand paksemaks kui 80 mm. Teisalt aitab väga hästi põrandaküttekaabli paigaldamine. See on küll eraldi kuluallikas elektriarvel, aga kui põrand väga minimaalse temperatuuri peal hoida, et lihtsalt jalal soe oleks, siis ei maksa see kuus rohkem kui 1-5 eurot.
2. Radiaatorite vahetamine
Radiaatorite vahetamisel oleme meie alati üritanud tähele panna seda, et kõikidele radiaatoritele saaks paigaldatud vahele ka regulaatorid või siis kõige lihtsamad kraanid. Seda sel põhjusel, et isegi kui keskküttega majas ei hoia raha kokku kütte piiramisega, siis osades kortermajades on komme niivõrd üle kütte, et inimene kes on harjunud jahedama õhuga saaks kindlasti ise korrigeerida oma ruumide temperatuuri.
3. Püstikute ehitus
Uue korteri vanasse majja ehitamisel on tähtis vahetada korteril ära püstik oma korteri piirides. Sel juhul ei ole vaja teie korteris lõhkuda , lammutada ega uuesti ehitama hakata, juhul kui KÜ otsustab kunagi püstikuid vahetama hakata. Jutt käib just kanalisatsiooni püstikust, mille vahetamine on suhteliselt keeruline töö ja ise seda vannitoa remondi käigus ei ole üldse raske teha. Oleme teostanud ühistutele püstikute vahetust ning samas oleme ka korterite ehitamisel vahetanud püstikud.
4. Akende ümbruse hallitamine ja niiskus akende peal
Nende kahe probleemi vältimiseks on vajalik teha korterisse ventilatsioon igasse tuppa eraldi. Samamoodi tuleks teha ka väljaminek akendesse nii palju, et kõik aknad oleks avatavad, sel juhul on võimalik panna aken ventileerimislukustusse, mis annab lisaõhku kõrge õhuniiskuse puhul.
5. Vannitoa remont
Vannitubade ehitamisel on mitmeid nüansse ja toon siinkohal välja mõned tähtsamad:
1) Esimese asjana on tähtis tähele panna, et vannituppa saaks valatud korralik armeeritud betoonpõrand. See tagab aastakümneteks vastupidavuse ja soovituslik oleks sinna 200.- eur kulutus teha ja põrandaküte paigaldada.
2) Isegi kui paigaldate vannituppa vanni, on oluline teha kõigile veega kokkupuutuvatele seintele hüdroisolatsioon. See annab kindluse, et kui tahate kunagi näiteks duššinurka paigaldada, ei ole vaja teha olulisi ümberehitustöid ja see töö üksi ei maksa väga palju.
3) Trapi paigaldus – isegi kui on plaanis paigaldada esialgu vann, siis alati soovitaks vanni alla paigaldada n-ö avariitrapp ja see tuleks paigaldada nii, et hiljem oleks vanni asemele võimalik teha ka duššinurk.
Uued korterid on küll väga popp kaup Eestis, aga mina olen seisukohal, et kui vanas majas, korralik korteri remont ette võtta, siis tulemus on märkimisväärselt parem. Korter on sel juhul ikkagi enda soovide järgi tehtud ja vastab ka kõikidele Kliendi igapäevaharjumustele. Korteri remont on keerukas protsess, mis koosneb mitmetest väikestest detailidest. Seda ei saa ühe blogi või isegi raamatuga kokku võtta, aga kui neid nõuandeid kuulda võtta, siis peaksite olema ühe sammu võrra lähemal pikas plaanis vastupidavale korterile.
Loe ka meie esimest postitust uutest korteritest Tallinnas.